Aranżacja pokoju dla dziecka

Pokój dla dziecka to dość specyficzne wnętrze, które powinno być nie tylko funkcjonalne, ale także atrakcyjne dla naszego malucha. Jeśli zatem dopiero rozpoczynamy jego urządzenie, koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę upodobania naszej pociechy. Dotyczy to nie tylko kwestii kolorystycznej, ale także wyboru odpowiednich mebli. Dzisiejsze salony meblowe udostępniają nam naprawdę szeroki wybór tego typu asortymentu.

Dziecięce mebelki przede wszystkim zachwycają kolorystyką. Dzięki temu możemy zdecydować się na szafki utrzymane w kontrastowych kolorach czy wielobarwne kanapy i fotele. Często producenci mebli odwołują się do motywów ze znanych bajek czy filmów, prezentując na meblach ulubionych bohaterów naszych pociech. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę, dziewczynkom na pewno najbardziej spodobają się komplety utrzymane w różowo-fioletowych odcieniach. Chłopcy natomiast mogą zdecydować się na granatowe, zielone czy żółte meble.

Nie musimy jednak od razu kupować nowych mebli, ponieważ równie dobrze możemy nieco zmienić dotychczasowe umeblowanie. Dzięki własnej pomysłowości można stworzyć dla dziecka naprawdę atrakcyjny pokój. Rodzice często kupują specjalne szablony do malowania. Z ich pomocą można wyczarować najróżniejsze wzory przedstawiające zwierzęta, rośliny czy przedmioty doskonale znane każdemu dziecku. Dobrym pomysłem jest także obklejenie mebli wielokolorową tapetą. Dzięki takim zabiegom uda nam się szybko odmienić wygląd pokoju naszego malucha, nie wydając na to wielu pieniędzy.

W dziecięcym pokoiku bardzo ważną rolę odgrywają maskotki. Często można na nie natrafić niemal w każdym zakamarku. Warto zatem zastanowić się, w jaki sposób je uporządkować, aby nie wpływały negatywnie na całą aranżację. Dobrym pomysłem jest zakup specjalnych pojemników na kółkach, w których można pomieścić naprawdę wiele pluszaków. Są one dostępne w wielu odsłonach kolorystycznych, co stanowi dodatkowy atut. Na pewno maluch polubi sprzątanie, jeśli będzie miał do dyspozycji tak atrakcyjne pudełka.

Warto także pamiętać o ozdobieniu dziecięcego pokoju – najlepiej z pomocą najróżniejszych gadżetów. Kolorowe figurki, ramki do zdjęć czy nietypowy zegar – wszystko to może zmienić wygląd pokoju o sto osiemdziesiąt stopni. Oczywiście ważne jest, aby zachować umiar w ilości tego typu gadżetów. Pokój nie może sprawiać wrażenia przepełnionego, bo wówczas nawet nasza pociecha nie będzie w nim chętnie przebywać. Należy zatem zdecydować się na parę gadżetów, które będą nie tylko ciekawe pod względem wizualnym, ale także bardzo praktyczne. Przykładem może być wspomniany zegar czy budzik, mały kosz na śmieci czy oryginalna lampka na biurko.

W dzisiejszych czasach możemy naprawdę małym kosztem stworzyć dla dziecka wymarzony pokoik. Musimy jednak pamiętać o tym, aby umeblowane przez nas wnętrze było przede wszystkim wygodne dla malucha. Warto wybierać poszczególne meble razem z pociechą, ale nie można przy tym zapominać o zdrowym rozsądku. Nie można zapominać, że odpowiednie umeblowanie wpływa na komfort użytkowania danego wnętrza.

Możesz również polubić…