Ciekawe aranżacje łazienki

aranzacja-wnetrza-lazienkaBiała wanna, toaleta i umywalka – lista zakupów wyposażenia do łazienki kiedyś na tym się kończyła. Dziś jednak, wchodząc do łazienki, nie oczekujemy tylko i wyłącznie czystości, spodziewamy się także estetyki, klasy, a czasem i wyszukanych pomysłów. Wbrew pozorom nawet najmniejsza łazienka daje szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację wnętrza.

Weźmy na warsztat standardowe elementy wyposażenia łazienki, które mogą jednak mieć nietypową formę. Kiedyś w każdym domu ręce myło się przy podobnej białej formie, dziś umywalka może być prawdziwym dziełem sztuki. Produkowane są one nie tylko z ceramiki, ale też szkła, drewna, kamienia, stali czy tworzyw sztucznych. Wraz z różnorodnością materiałów idzie w parze mnogość form i kształtów. Ciekawą i coraz modniejszą formą umywalki są misy. Szczególnie atrakcyjne są kolekcje ceramiczne, często ręcznie malowane np. w folkowe wzory, kwiaty czy dekoracje imitujące pęknięcia. Takie rozwiązanie sprawi, że umywalka przyciągnie wzrok nie tylko tych, którzy chcą umyć ręce. To rozwiązanie polecane jest szczególnie tym, którzy maja małe łazienki i nie mają miejsca na dodatkowe gadżety. Umywalkę i tak zamontujemy w tym pomieszczeniu, więc warto kupić taką, która stanie się ozdobą samą w sobie, przez co zyskamy oryginalne wnętrze bez konieczności inwestowania w dodatki.

Kolejny obowiązkowy element łazienki to kabina prysznicowa. Również ten element może nadać naszemu wnętrzu nowoczesnej elegancji – w tym celu polecamy kabiny typu walk-in. Kabiny bez brodzika są bardzo praktyczne, wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości. Kolejną ich zaletą jest właśnie modny design. W tym wypadku minimalizm sprawdza się doskonale, jednolitość takiej kabiny dodaje wnętrzu przestrzeni – podłoga rozszerza się dodatkowo o powierzchnię prysznica, gdyż drzwi montowane są bezpośrednio na płytkach, bez dodatkowych progów czy stopni.

Zamiast prysznica wolimy wannę? I ona może być ozdobą lub elementem wyjściowym dla dalszej aranżacji pomieszczenia. Jedną z wielu ciekawych propozycji jest wanna wolnostojąca. Największym plusem takiego rozwiązania jest brak elementów instalacji, wanna bez armatury i innych dodatków wokół staje się niemal rzeźbą. Taką wannę można postawić w samym centrum łazienki, przez co pomieszczenie sprawiać będzie wrażenie domowego SPA. Nowoczesne wanny wolnostojące wyposażone są zwykle w panel sterujący – umieszczenie wszystkich niezbędnych elementów w podstawowej formie to plus dla designu, ale też dla utrzymania czystości.

Zaproponowane rozwiązania to tylko jedne z tysiąca możliwości udekorowania łazienki. Przykłady te mają pokazać, że nawet najmniejsze pomieszczenie może być eleganckie i nowoczesne, i nie potrzeba nam do tego dodatków, wystarczy przemyślana koncepcja aranżacji wnętrza i świadomość możliwości, jakie daje nam rynek. Jeśli chcemy podkreślić oryginalność łazienki, ale nie mamy ochoty na wyszukane formy czy dodatki, możemy po prostu postawić na kolor. Zrezygnujmy z klasycznych brązów i beżów, wybierzmy za to na oranż lub czerwień. Wystarczy pasmo kafelków w intensywnym odcieniu, by nadać pomieszczeniu niecodziennego wyrazu.

Możesz również polubić…