Gdzie szukać inspiracji wnętrzarskich?

Urządzanie mieszkania czy domu to wielka frajda – mamy możliwość zrealizowania swoich pomysłów oraz wykorzystania inspiracji, które zawsze nam się podobały. Podczas aranżacji nie zapominajmy jednak, że mieszkanie powinno być przede wszystkim funkcjonalne, wygodne, komfortowe.

Katalogi wnętrzarskie
Katalogi wnętrzarskie znajdziemy w kioskach, sieciach księgarń, również w internecie. W katalogach znajdują się nie tylko najnowsze trendy dotyczące aranżacji wnętrz, ale również pomysły na wykorzystanie wolnej przestrzeni, propozycje wykorzystania konkretnych produktów znanych producentów. Katalogi wnętrzarskie tworzone są przez doświadczonych designerów, którzy podpatrują trendy z całego świata. W katalogach tego typu znajdziemy także nowości związane z gadżetami niezbędnymi do kuchni czy łazienek. Warto zaglądać do nich ze względu na możliwość zainspirowania się i przeniesienia proponowanych rozwiązań na grunt własnego mieszkania.

Targi firm meblowych i wnętrzarskich
W dużych miastach Polski często organizowane są różnorodne wystawy i targi, na których polscy i zagraniczni producenci oferują swoje wyroby. Podczas przechadzania się pomiędzy stoiskami warto podpatrzyć, co jest flagowym produktem konkretnych dostawców, zapoznać się z katalogami. Inną formą targów są wystawy młodych twórców, którzy prezentują swoje wyroby, dopiero rozpoczynając przygodę z handlem. Warto zainteresować się tymi młodymi i uzdolnionymi designerami, gdyż zazwyczaj odchodzą oni silnie od obowiązujących trendów i poszukują nowych rozwiązań.

Warsztaty związane z architekturą wnętrz
Wiele firm zajmujących się wystrojem wnętrz, aby zainteresować swoimi produktami, oferuje również warsztaty wnętrzarskie, w których uczestniczyć mogą pasjonaci aranżacji. Podczas zajęć osoby uczą się przede wszystkim jak prawidłowo wykorzystywań konkretną przestrzeń: biurową, mieszkalną. W ramach zajęć mogą oni również tworzyć własne przedmioty codziennego użytku. Warsztaty tego typu są płatne, a pod ich koniec firma wystawia certyfikat odbycia zajęć pod okiem doświadczonych specjalistów.

Internet – studnia bez dna
To właśnie internet jest miejscem, gdzie poszukujemy inspiracji najczęściej. Konkretne rozwiązania znajdujemy wpisując odpowiednie frazy w wyszukiwarki, jednak wielokrotnie inspirujemy się również poprzez portale społecznościowe, fora internetowe oraz artykuł sponsorowane, pisane na zlecenie konkretnych firm wnętrzarskich. Jakie inspiracje znajdziemy w sieci? Przede wszystkim te, dotyczące wystroju domu, ale również propozycje urządzenia tarasu czy ogrodu. Ciekawe okażą się również blogi lifestylowe, na których często pojawiają się wpisy “do it yourself”, dotyczące samodzielnie tworzonych detali do mieszkania.

Wiele stron z inspiracjami podaje konkretne linki, najczęściej do sklepów internetowych, oferujących materiały wnętrzarskie, dodatki oraz meble. Warto poświęcić kilka dni, aby przyjrzeć się ofercie konkretnych sklepów i twórców oraz porównać ceny. Kupując konkretne meble czy ozdoby możemy mieć pewność, że są one tworzone w limitowanych ilościach.

Możesz również polubić…