Jak dobrze wyremontować kuchnię?

kitchen-89021_1280Kuchnia jest sercem każdego domu. To miejsce, gdzie wszystkie posiłki są gotowane i przygotowane – gdzie goście i rodziny gromadzą się, aby wymienić między sobą przepisy i opowieści jedząc kolację lub konsumując niedzielny obiad. Ważne jest, aby zaprojektować kuchnię tak by mogła być jak najbardziej przestronna i przyjemna – tak bardzo jak tylko to możliwe i tym samym upewnić się, że przyczynia się nie tylko do gotowania, ale pozwoli również zapewnić przyjemne przestrzenie dla wszystkich działań, które mają tam miejsce.

Pomimo swoich dobrych intencji, jednak nie wszystkie projekty poprawy kuchni muszą skończyć się dobrze. Planowanie układu może być problemem – wybór koloru farby, rodzaju szafki i to, że meble nie pasują. Oto kilka wskazówek, jeśli chodzi o remonty kuchni i inne rzeczy, których należy unikać:

1. Większa kuchni nie zawsze jest lepsza

Starannie zaplanowana kuchnia jest często lepsza niż większa nieodpowiednio zaprojektowana. Marzenie prawie każdej właścicielki kuchni jest uzyskać większą kuchnię. Ale większe niekoniecznie oznacza lepsze. Jeśli ekspert doradza w celu poprawy wymienić całą podłogę, aby zwolnić miejsce dla większej kuchni, podejdź do jego rady z przymrużeniem oka, a także podejmij próby uzyskania drugiej opinii z innej firmy. Zdarza się, że małe, ale dobrze zaprojektowane kuchnie pełne wysokiej jakości materiałów i starannie zaplanowane – wystarczą. Pamiętaj, aby zawrzeć trójkąt roboczy w kuchni – dla odpowiedniego zarządzania przepływem pracy i by zmaksymalizować wydajność w kuchni.

2. Miejsce na przechowywanie i szafki

Tańsze jest na pewno nie są lepsze. Twoja Kuchnia powinna być na tyle wytrzymała, aby trwać całe życie i przeżyć wszystko co będziesz robić w tej kuchni. Inwestowanie w silne i trwałe szafki są koniecznością w każdej kuchni. Będziesz wykonywał otwieranie i zamykanie tych szuflad codziennie, więc będą one poddane dużemu zużyciu. Sprawdź, czy masz szafki z litego drewna z dobrym wykończeniem i mocne zawiasy, aby uzyskać najlepszą wartość w trakcie wysiłków przebudowy.

3. Nie opieraj się zbytnio na modzie w ramach projektowania

Nie warto zawsze iść w to co modne i sezonowe. Lepiej kuchnię urządzać w neutralnych kolorach, aby uczynić ją bardziej ponadczasową. Mody zawsze przychodzą i odchodzą. Z tego powodu, modne domy mogą łatwo stać się przestarzałe w ciągu zaledwie kilku lat. Bądź ostrożny, gdy pozwalasz na to by obecne tendencje przyczyniały się do wywierania wpływu na projekt twojej nowej kuchni. Jest jeszcze ważniejsze dla kuchni, aby dopasować ją pod resztę pomieszczeń w domu i by mogła ona odzwierciedlać osobowość i aktywność rodziny lub osób tam mieszkających. Lepiej zamiast tego skup się na kwestii dobrego planowania przestrzeni i wyborze ponadczasowych wzorów kuchennych.

4. Skup się na planie projektu

Musisz trzymać się planu. To nie tylko zapewnia, że proces przebudowy pójdzie gładko, ale również gwarantuje, że będziesz to robił w ramach budżetu. Kluczem do udanego projektu przebudowy jest dobrze zorganizowany projekt planu. Jeśli masz już ustalony budżet, wybrany schemat kolorów, zakupione materiały i wyposażenie zgodnie ze wspomnianym planem, uda się. Unikaj rozpraszania patrząc na gadżety kuchenne i meble, a także opcję układów kuchennych, które wydają się wyglądać bardziej ekscytująco niż te zgodne z planem. Zatrzymaj się przy kwestii początkowego wyboru i trzymać się go.

5. Próbujesz się bawić w projektanta pomimo braku doświadczenia?

Projektowanie kuchni nie jest tak proste, jak malowanie ścian. Przebudowa kuchni, nawet jeśli jest to jeden pokój, wymaga dobrego oka, twórczych umiejętności projektowania i zdolności do produkowania układów, które biorą pod uwagę funkcję kuchni i przepływ ludzi wokół domu. Ten projekt jest na pewno czasochłonny i skomplikowany, i kiedy będzie to wykonane nieprawidłowo, może to być nawet bardziej kosztowne. Zrób to po raz pierwszy z projektantem. Wynajęcie profesjonalnego projektanta może wydawać się droższe, ale wraz z jego poziomem umiejętności i doświadczeniem przekonasz się że będzie warto. Najszybsze i najbardziej opłacalne rozwiązania każdego problemu znajdziesz właśnie w jego usługach. Przebudowa kuchni jest ogromnym i trudnym zadaniem – dlatego najlepiej skonsultować się ze specjalistami, którzy mogą pomóc wnieść twoje pomysły w życie. Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat projektowania kuchni w naprawdę odpowiedni sposób koniecznie powinieneś poszperać za informacjami w sieci internetowej. To najlepsze źródło wiedzy.

Możesz również polubić…