Jak eksponować zdjęcia w mieszkaniu?

Zdjęcia stanowią wspaniałą pamiątkę po udanych wakacjach, ważnych uroczystościach rodzinnych, dają również możliwość zachowania w pamięci podobizny członków rodziny, których od dawna nie ma wśród nas. Fotografie wspaniale uzupełniają każde wnętrze, nadając mu ciepło oraz rodzinny charakter. Odpowiednie eksponowanie zdjęć to jednak sztuka – ważne, aby pasowały one do wnętrza i doskonale go uzupełniały. Jak eksponować zdjęcia?

Zdjęcia w ramkach
Najpopularniejszym sposobem na włączenie zdjęć do przestrzeni mieszkania jest umieszczenie ich w ramce i ustawienie w widocznym miejscu w pomieszczeniu. To bardzo dobra metoda, warto jednak pamiętać, że ramka innej ramce jest nierówna. Zastanówmy się, czy pragniemy, aby ramki były dopasowane do wnętrza czy też aby stanowiły widoczny kontrast. Warto rozejrzeć się za solidnymi ramkami – wybór jest naprawdę duży. W sklepach znajdziemy ramki wykonane z drewna, mosiądzu, plastiku, szkła. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ułożenie ramek również nie powinno być przypadkowe – warto ustawiać je od najmniejszej z przodu, do największej z tyłu. Ramki stawiamy na półkach, blatach czy też na przedmiotach takich jak fortepian czy pianino.

Zdjęcia na ścianie
Wieszanie zdjęć na ścianie to wspaniały sposób na ich zapełnienie. Na szczęście istnieje wiele ciekawszych sposobów niż przybijanie ich pinezkami czy przyklejania taśmą. Warto wykorzystać wcześniej wspomniane ramki, aby stworzyć piękne galerie w przedpokoju czy pokoju dziennym. Przydatna jest również informacja, że modne jest nieregularne rozmieszczenie ramek oraz zastosowanie różnych ramek.
Zdjęcia mogą być drukowane w znacznie większych formatach i umieszczane na ścianach w antyramach. Niestety, ta metoda ciągnie za sobą konieczność wiercenia dziur w ścianach, co nie każdy ma ochotę robić. Ciekawą alternatywą może być zastosowanie samoprzylepnych haczyków, które najczęściej są przezroczyste, przez co nie widać ich na ścianie. Haczyki wieszamy po dwóch stronach ściany a pomiędzy nimi rozciągamy konopny sznurek. Tak przygotowana konstrukcja jest odpowiednia, aby wydruki zdjęć wieszać… niczym pranie! Możemy wykorzystać do tego klasyczne klamerki do bielizny, ale również spinacze czy ozdobne klamerki dostępne w kwiaciarniach. Kilka tego typu sznurów potrafi całkowicie odmienić charakter pomieszczenia.

Nietypowe sposoby na zdjęcia
Zdjęcia w ramkach to tylko jeden z wielu sposobów na eksponowanie zdjęć. Bardzo ciekawym pomysłem na wykorzystanie zdjęć w przestrzeni mieszkania jest stworzenie poszewki poduszki z wydrukiem. Aktualnie coraz więcej firm specjalizuje się w tego typu wyrobach. Dzięki temu nawet zasypiając można mieć bliskie osoby blisko siebie. Współcześnie modna jest fotografia cyfrowa, również wykonywana telefonami komórkowymi. Wiele firm daje możliwość nie tylko zmagazynowania naszych zdjęć w jednym miejscu, ale także stworzenie plakatu czy nawet fototapety z wykorzystaniem tych zdjęć. Płatność usługi zależna jest od formatu plakatu.

Możesz również polubić…