Jak przechowywać przedmioty w domu?

Każdy z nas przynajmniej raz stwierdził, że zbyt duża ilość przedmiotów w domu sprawia, że panuje w nim nieporządek. Chęć porządkowania jednak przychodzi z czasem. Na szczęście – współcześnie wiele jest ciekawych pomysłów i rozwiązań, jak skutecznie magazynować konkretne przedmioty bez utraty cennej przestrzeni, szczególnie w mieszkaniach w bloku. Sklepy z wyposażeniem wnętrz zapewniają wiele ciekawych pomysłów, wśród których warto wymienić kosze, organizery, dodatkowe półki wykonane z trwałych materiałów.

Przedmioty w kuchni
W kuchni zazwyczaj przechowujemy zastawę stołową, garnki, ale również wiele przypraw czy przedmioty takie jak herbata czy kawa. Ważne jest, aby szczególnie te ostatnie były “pod ręką”. Istotne stanie się wykorzystanie przestrzeni na ścianach – wszelkie półki, szafki pozwolą zaoszczędzić wiele miejsca. Warto pamiętać jednak, aby przedmioty były dobrze zabezpieczone – szczególnie w przypadku przedmiotów szklanych. naczynia powinny być ustawione jedno na drugim – takie ułożenie pozwala zachować jak największa ilość miejsca. Posiadając wiele przypraw w kuchni warto zastanowić się nad wykorzystaniem jednego rodzaju pojemników, np. podwieszanych na specjalnej listwie przy pomocy haczyków – umożliwi to zaoszczędzenie przestrzeni w szafce i nie będzie zawadzało na co dzień.

Przedmioty w przedpokoju
Przedpokój jest jednym z najmniej docenianych pomieszczeń w mieszkaniu. Niesłusznie – pomimo tego, że zazwyczaj jest słabo oświetlony, pozwala on na wykorzystanie dużej powierzchni do wykonania szafek czy schowków. Jakie są najpopularniejsze z nich? Mieszkańcy mieszkań w blokach z pewnością stawiać będą na szafki podwieszone nad sufitem – są one na tyle wysoko, że nikt nie haczy o nie głowami. Są idealne do przechowywania zimowych ubrań, zimowej pierzyny, ale również nieużywanych garnków czy sprzętów domowych. W przedpokoju znajdziemy również szafki na buty – obecnie w sklepach z artykułami dekoracyjnymi znajdziemy także szafki na buty, które zachwycą swoim kształtem. W szafach w przedpokoju warto również umieścić dodatkowe, wiszące półki wykonane z materiału – przypominają one podłużny prostokąt, w którego wnętrzu znajdziemy liczne przegródki. Pomimo, że wyglądają niepozornie, warto trzymać w nich ubrania, akcesoria takie jak rękawiczki, skarpety czy inne. podobne rozwiązanie sprawdzi się także w łazience, gdzie przechowywane są głównie kosmetyki, ale również ręczniki. Kosz na brudną bieliznę również okaże się bardzo pomocny.

Przedmioty w sypialni
Sypialnia ma być miejscem odpoczynku i relaksu, dlatego też niewskazane jest, aby była ona zarzucona czasopismami, ubraniami, książkami czy innymi przedmiotami. Warto wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem, wsuwając pod nie kosze wypełnione czasopismami, ale także odzieżą. Wszystkie dokumenty warto trzymać w specjalnie przygotowanych organizerach, te z kolei umieszczać także w koszach lub na specjalnie przygotowanych stelażach. Tego typu stelaże można zmieścić nawet w szafie.

Możesz również polubić…