Kolory w domu – jak stworzyć oryginalne i barwne wnętrze

z13527077Q,WYSTROJ-WNETRZ---KOLORY---b-Pomaranczowy---b--SciaMinimalistyczne przestrzenie Ci się znudziły? Warto w takim razie wprowadź kolor do wnętrza. Przełamie on nudną stylistykę, ożywi, będzie szybkim i modnym sposobem na uczynienie wnętrza bardziej nowoczesnym, radosnym. Dlatego warto eksperymentować i wykorzystywać różnokolorowe dodatki, meble, wprowadzać inspirujące kolory na ścianach. Oczywiście wszystko z umiarem. Jeśli decydujemy się na mocny, intensywny kolor – nie może być go w danym wnętrzu za dużo. Lepiej jest się też dodając na tylko jedną taka barwę która przełamanie np. stylistykę utrzymaną szarościach, beżach. Takim sposobem na przełamanie tak urządzonego wnętrza będą np. dodatki w kolorze zielonym. Limonkowy kolor jest bardzo mody. Świetnie prezentuje się na tle szarości.

Urządzone w szarościach wnętrze można w łatwy i szybki sposób ożywić, wprowadzając właśnie ten ożywczy kolor. Może się on pojawić w postaci poduszki na szarej kanapie. Można też wybrać krzesła z obiciami w kolorze limonki lub jeden stolik z takim blatem. Możemy też decydować się na dywaniki w tym kolorze. Jeśli zaś chodzi o kolory na ścianach – tutaj zdania mogą być podzielone. Pomalowanie całego pomieszczenia na jeden intensywny kolor – przeważnie nie jest to dobry pomysł. Dekoracja wnętrz musi zakładać jednak pewien umiar. Można za to wybrać jedną ścianę – lub dwie przeciwległe, które upiększymy tym kolorem. Zaś dwie pozostałej – delikatnym beżem czy szarością.

To pozwoli unikać sytuacji, ze pomieszczenie będzie wygląda ponuro i ciemno. Intensywne kolory wbrew pozorom potrafią nadać taki efekt. Dlatego nie można ich we wnętrzu nadużywać, można je traktować najwyżej jako dopełnienie tej przestrzeni, która urządzamy. Inspirujące kolory, które można wprowadzić do wnętrz, to na pewno też odcienie filetu i różu. Wiele osób tych właśnie barw się szczególnie boi. Jednak nie zawsze aranżacje wnętrz z wykorzystaniem tych kolorów muszą być kiczowate, przesłodzone, w złym guście. Wszystko zależy od tego, czy stosujemy je z umiarem i jaki charakter ma dany wystrój wnętrz. Na pewno liczy się też to, na jaki odcień się zdecydujemy.

Możemy wykorzystać delikatne lub intensywne, odcienie szlachetne, niekoniecznie słodkie cukierkowe. Można też bawić się kolorem, przełamywać stylistkę. Dekorowanie wnętrz jest w końcu swego rodzaju zabawom. A nasze mieszkanie ma odpowiadać naszym oczekiwaniom, ma nas określać. Warto więc zawsze dodać do takich aranżacji coś od siebie, coś charakterystycznego, co będzie pewnym oryginalnym wyznacznikiem. Dzięki temu nasz mieszkanie będzie wyglądać znakomicie, modnie, ale niesztampowo. Nie ma co tak wiernie naśladować wystroju z katalogu, wtedy mieszkanie wygląda sztucznie. Ono musi odzwierciedlać nasze potrzeby i upodobania, mówić coś o nas. Tak więc np. wprowadzanie różnych barw do wnętrza jest tutaj doskonałym pomysłem. Można dzięki temu osiągać znakomite rezultaty aranżacyjne. Dlatego kolor we wnętrzach jest naszym sprzymierzeńcem, trzeba tylko umieć go odpowiednio wykorzystać i łączyć w różnych aranżacjach, jakie sobie w naszym domu wymarzymy.

Możesz również polubić…