Pomysły na aranżację wnętrz

the-interior-of-the-428657_1280Planując remont mieszkania, często nie mamy pomysłu na jego nową aranżację. Przeglądamy dziesiątki katalogów w poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań. Odwiedzamy kolejne markety budowlane, licząc, że może tam wena twórcza się w nas odezwie. Zanim jednak zdecydujemy się na jakieś konkretne decyzje, zastanówmy się czego tak naprawdę oczekujemy, czy zależy nam na funkcjonalnym wnętrzu, czy może wolimy coś bardzie ekstrawaganckiego, a może stawiamy na klasykę.

Aktualne, najnowsze trendy wskazują, że nie powinno się stawiać na kolor i przepych. Proste, minimalistyczne wnętrza, stonowane kolory, szarość i bieli rządzą w katalogach wnętrzarskich mieszkań. Ale żeby nie było tak zupełnie pusto i smutno, takie pomieszczenia niekoniecznie muszą być wyczyszczone ze wszystkich niepotrzebnych sprzętów, a ściany umalowane w jednolitym kolorze. Faktura jest tym, na co stawiamy i co musi być w szczególności eksponowane.

Niesamowite efekty daje betonowa ściana, która idealnie pasuje do tego trendu. I trzeba przyznać, że wcale nie trzeba zaraz wydawać majątku, żeby osiągnąć modny efekt. Na rynku mamy wiele możliwości. Najprostsza metoda to tapeta wzorowana na klasyczną, betonową ścianę. Założenie jej nie jest skomplikowane, wystarczy przygotować odpowiednio ścianę, przykleić wcześniej dopasowane paski tapety. Oczywiście najlepiej jeśli tylko jedna ściana będzie w ten sposób udekorowana. Nie należy przesadzać. Pozostałe umalujmy na biało, co dodatkowo podkreśli efekt. Jeśli jednak nie lubimy tapet, wolimy bardziej trwałe rozwiązania, możemy zdecydować się na położenie specjalnej farby imitującej beton. Jej struktura jest drobnoziarnista, więc może być nakładana nawet za pomocą pędzla. Nikomu nie powinno to sprawić najmniejszego problemu. Oczywiście położenie tego typu farby, musi być poprzedzone wcześniejszym zagruntowaniem ściany, właściwym do tego celu preparatem. Nawet laik da sobie z tym radę. Uzyskany efekt jest naprawdę zaskakujący. Efekt betonu można również uzyskać również w jeszcze jeden, bardziej pracochłonny sposób. Do ścian przymocowujemy płyty osb. Najlepiej za pomocą śrub, uzyskamy w ten sposób stabilne podłoże. Wielkość i ich kształt dopasowujemy do indywidualnych potrzeb, mogą to być prostokąty , kwadraty ale też inne kształty. Przygotowaną w ten sposób powierzchnię oczywiście musimy zagruntować. Kiedy już jest sucha, nakładamy gotowy beton strukturalny. Uzyskujemy w ten sposób naprawdę oryginalny efekt.

Oczywiście struktura na ścianie to nie tylko beton. Wciąż na topie są stiuki weneckie, czy trawertyn. Jednak za wszelkimi farbami strukturalnymi czy farbami imitującymi je, przemawia jeden niepodważalny fakt-trwałość. Tynk strukturalny zastosowany szczególnie w miejscach podatnych na uszkodzenia mechaniczne, na pewno będzie funkcjonalnym rozwiązaniem. Poza tym, jeśli się ubrudzi, nie stanowi to najmniejszego problemu. Gąbka z łagodnym detergentem rozwiąże problem.

Jak widać można przeprowadzić remont tak, żeby uzyskać modne wnętrze. Niewielkim nakładem pracy i środków finansowych, odnowimy mieszkanie, które oprócz tego, ze funkcjonalne, będzie zachwycać nowoczesnym dizajnem.

Możesz również polubić…