Psychologia kolorów a urządzanie domu

apartment-185779_1280Nic tak nie zmienia wyglądu domu jak kolor. Pojawienie się barwnych ścian, podłóg i wielu innych detali, które spotykają się, aby utworzyć spójny wygląd, który będzie się podobał przez wiele lat może jednak wymagać nieco energii, czasu i pieniędzy. Praca z renomowaną firmą specjalizującą się w wykańczaniu wnętrz, a także wiedza o tym jakie czynniki wziąć pod uwagę zapewni satysfakcję z wnętrza w którym się mieszka przez wiele kolejnych lat.

Kolor ma potężny wpływ na nastrój. Psychologia koloru jest dobrze znanym tematem dzisiaj, istnieje wiele zasobów na ten temat dostępnych w Internecie. Generalnie, podstawowe kolory są bardziej optymistyczne i ożywcze, dlatego tak wielu kuchnia jest pomalowanych na żółto. Kolory ziemi, takie jak brązowy i szary są bardziej uspokajające dzięki czemu doskonale nadają się do sypialni i jadalni. Ciemniejsze kolory mogą sprawić, że pomieszczenie będzie optycznie mniejsze i bardziej kameralne, a białe czy też jasnoniebieski mogą optycznie powiększyć przestrzeń. Przed podjęciem decyzji o schemacie kolorów dla każdego pokoju, zdecyduj, jakie nastroje chcesz w nich utworzyć.

Najważniejsze jest zrozumienie różnicy między ciepłymi i chłodnymi schematami kolorów. Czerwono-pomarańczowe zestawienia kolorystyczne znajdują się na końcu spektrum ciepłego, natomiast niebieskawo-zielone są na chłodnym końcu. Ciepłe kolory, takie jak czerwony i żółty, są bardziej orzeźwiające, a błękity i zielenie mają uspokajający efekt. W rezultacie, sypialnia będzie pięknie wyglądać i będziesz w niej czuć się jak najlepiej, gdy będzie tam panować chłodna kolorystyka, a do miejsc, takich jak kuchnie i pokoje lepiej wnieść cieplejsze odcienie.

W najbardziej podstawowym sensie, barwa jest to czysty kolor, odcień, który zostaje rozświetlony bielą, aby stworzyć pastelowe opcje i ciemniejsze – gdy jest dopełniony czernią. Barwy podstawowe: czerwony, żółty i niebieski są ekscytujące bo można z nich tworzyć wiele innych. Tyle mamy możliwości, jeśli chodzi o upiększanie wnętrz.

Możesz również polubić…