Sypialnia twoich marzeń

Praktyczne łóżko do sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym się relaksujemy i przy okazji spędzamy 1/3 życia śpiąc, zatem jeśli zależy nam by mieć wygodne i praktyczne łóżko należy poważnie zastanowić się nad jego wyborem. Łóżko do sypialni musi być nie tylko komfortowe, pięknie wykonane, ale także efektownie wyglądać. Na rynku znajdziemy szeroki asortyment łóżek wykonanych z różnych materiałów, np. z płyty pilśniowej, z drewna lub płyty MDF i innych. Niezależnie od materiału warto zdecydować się na łóżko z pojemnikiem i/lub szufladami. Szuflady mogą być wysuwane z boku łóżka, bądź rzadziej spotykane – wysuwane od frontu. W przypadku pojemnika podnosi się cały stelaż do góry. Najlepiej by stelaż był metalowy, z jednym stabilnym elementem przez środek. Łóżko z pojemnikiem pozwoli nam na zaoszczędzenie miejsca – możemy włożyć do niego pościel, poduszki, ciepłe koce. Często zamiast pościeli, której nie chce nam się codziennie chować, w takim pojemniku trzymamy rzeczy niepotrzebne. Gdy chcemy, aby nasze łóżko elegancko i z klasą się prezentowało to koniecznie zamówmy łóżko z tapicerowanym obiciem w kolorze pasującym do mebli czy całego wystroju.

Królestwo każdej elegantki – toaletka

Panie kochają toaletki. Niestety warunki mieszkaniowe w wielu domach uniemożliwiają wstawienie tego jakże użytecznego mebla. W dawnych czasach zamożne damy wygodnie siadały przed lustrem toaletki by w spokoju i ciszy przygotować się na wielkie wyjście. Niektórzy panowie lekceważąco będą spoglądać na ten mebel, jednakże paniom znacznie uprzyjemni on dbanie o urodę. Dzięki toaletce kobieta może mieć wszystkie swoje drobiazgi w jednym miejscu: w pudełeczkach czy pojemniczkach przechowywać cienie do oczu, pudry, a w szufladkach np. biżuterię i drobiazgi. Toaletka z reguły ma kilka szuflad, półek i schowków. Na rynku możemy znaleźć mnóstwo ciekawych projektów toaletek w różnym stylu: dawnym- rokoko, prowansalskim (zwykle z bielonego drewna) oraz w nowoczesnej, bardzo prostej formie. Do toaletki należy wybrać właściwe, wygodne siedzisko. Jest to zazwyczaj taboret, który nie zajmuje dużo przestrzeni, bo można go po prostu wsunąć pod toaletkę. Toaletka to przestrzeń prywatna pani domu, najlepiej pokazuje jej charakter i wnętrze.

Jaka lampka do czytania?

Uwielbiasz spędzać swój wolny czas z książką? Zanim zaśniesz starasz się przeczytać chociaż jeden rozdział wybranej pozycji książkowej? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco to zainteresuje Cię poniższy tekst o wyborze właściwego oświetlenia do czytania. Każdy z nas na własnej skórze przekonał się, iż nasz wzrok męczy się zarówno przy za słabym, jak również przy zbyt mocnym świetle. Urządzając dowolne pomieszczenie powinniśmy pamiętać, iż światło powinno być rozproszone, ma więc świecić równomiernie z góry, a gdy czytamy książkę czy gazetę to należy także używać lampki, która będzie świeciła punktowo na książkę. Specjaliści radzą, aby w miejscach, w których pracujemy było zamontowane oświetlenie o barwie zimnej, bo ono motywuje do pracy. Ciepłe oświetlenie o lekko żółtej barwie jest doskonałe podczas relaksowania się, zatem właśnie takie żarówki wybierzmy do pokoju,w którym czytamy książki. Istotne jest także ustawienie lampki, gdyż musi ona stać z boku i odrobinę z tyłu. Tak żeby nawet kątem oka nie widzieć źródła światła. Nasza lektura powinna znajdować się w odległości około 30-40 cm od oczu. Osoby praworęczne źródło światła muszą mieć po lewej stronie, aby ręka nie zasłaniała światła. Jeśli uwielbiasz oglądać telewizję to koniecznie pamiętaj, aby za telewizorem postawić małą lampę z żarówką niewielkiej mocy, np. 25 W, dzięki czemu nasz wzrok nie będzie się skupiał na jednym punkcie.

Możesz również polubić…