Wybór kolorów ścian w domu

Jednym z największych problemów podczas kupna i remontu mieszkania jest aranżacja jego ścian. Oczywiście, kolory ścian w pomieszczeniach można zmieniać, warto jednak stworzyć taki wystrój, który będzie nam odpowiadał przez szereg lat, a i jakość wykorzystanych materiałów nie będzie pozostawiała żadnej wątpliwości. Kolory w mieszkaniu mogą być dopasowane do siebie, jak i całkowicie różnorodne w każdym pomieszczeniu – panuje tu całkowita dowolność, ograniczona wyłącznie fantazją właściciela. Wśród najnowszych trendów koniecznie warto wymienić kolorowe tapery, najczęściej przedstawiające konketne grafiki czy wzory. Królują proste kreski, z których powstają pnie drzew, motywy zwierzęce. Bardzo popularne są także wzory geometryczne – kropki, kwadraty. Warto jednak zastanowić się nad wyborem i zdecydować na taki produkt, który przede wszystkim będzie spełniał nasze oczekiwania.

Ściany w kuchni
Ściany w kuchni to istotne zagadnienie, szczególnie kiedy lubimy gotować i kuchnia stanowi dla nas miejsce do relaksu i odpoczynku. Ważne jest, aby jej ściany były odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci oraz zabrudzeniami, o które podczas gotowania nietrudno. Pierwszym sposobem są zmywalne farby – są one znacznie droższe od klasycznych farb stosowanych w pokojach czy przedpokojach, jednak możemy mieć pewność, że zachowają one czystość przez długi czas. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest stosowanie tapet przeznaczonych właśnie do kuchni. Są one znacznie grubsze od klasycznych tapet, również ich faktura najczęściej jest nierównomierna. Ze względu na wykorzystane materiały do ich tworzenia, są one trwałe i odporne na ścieranie. Producenci zapewniają, że najwygodniejszym sposobem zdania o czystość kuchni jest przecieranie ich kilka razy w tygodniu wilgotną szmatką, bez szkody dla ich powierzchni.

Ściany w przedpokoju
Przedpokój ma być przede wszystkim funkcjonalny, dlatego wybór koloru ścian powinien uwzględniać fakt, że mogą się one brudzić. W przedpokoju najczęściej zostawiamy buty, trzymamy miski dla psa czy kota – dlatego kolor nie powinien być biały.

Ściany w sypialni
Sypialnia jest miejscem, gdzie szukamy odpoczynku i relaksu. Jej wygląd będzie niewątpliwie wpływał na nasze samopoczucie i jakość odpoczynku. Wiele osób jest zdania, że sypialnie powinny być tworzone w jasnych, pastelowych kolorach – jest w tym wiele racji. Jasne kolory pozwalają optycznie rozświetlić i powiększyć pokój, szczególnie kiedy pomieszczenie jest niewielkie. Warto wybierać farby posiadające w swoim składzie rozświetlające mikro-drobinki. Ciekawym rozwiązaniem jest też połączenie zarówno kolorowych farb, jak i wymyślnych, modnych tapet. Tapety wracają do łask – również dlatego, ze ich wybór jest olbrzymi! Warto zastanowić się nad połączeniem pastelowych kolorów oraz tapet posiadających deseń koronki – wprowadzi to wiele ciepła i przytulności do wnętrza sypialni. Warto też zastanowić się, czy nie powiesić na ścianie kilku ulubionych zdjęć czy obrazków z ulubionymi cytatami. Tego typu ozdoby są nie tylko ładne, ale i modne.

Możesz również polubić…