Jak stworzyć piękną łazienkę?

Łazienka powinna być miejscem, gdzie nie tylko wykonujemy codzienne czynności takie jak mycie się, ale też miejscem, gdzie możemy się zrelaksować i odpocząć. Dlatego też tak ważny jest jej odpowiedni wystrój. Istotne jest, aby w łazience znajdowały się wszystkie niezbędne nam przyrządy czy produkty, bez względu na to, jaka powierzchnię mamy do wykorzystania. Nawet małe łazienki warto zaaranżować tak, aby stanowiły enklawę spokoju i relaksu.

Jakie kafelki wybrać?
Kafelki stanowią podstawowy produkt, który musimy nabyć myśląc o łazience. Powinny być one trwałe, przeznaczone do pomieszczeń, gdzie panuje podwyższona wilgotność. Kafelki znajdziemy zarówno w licznych sklepach stacjonarnych, specjalizujących się w glazurze, jak i sklepach internetowych. Te drugie oferują najczęściej produkty różnorodnych producentów w jednym miejscu – warto poświęcić nieco czasu przy komputerze, aby wybrać te, które odpowiadają nam zarówno pod względem parametrów, jak i kolorystycznie. Kafelki mogą mieć strukturę gładką lub delikatnie nieregularną – bez względu jednak na powierzchnię ich czyszczenie nie może przysparzać kłopotów. Kafle powinny być odporne na pękanie, wchłanianie wilgoci czy odpryskiwanie. Ze względu na różnorodne kolekcje oraz ich elementy (kafle bazowe, kafle dekoracyjne, płytki mozaikowe, listwy dekoracyjne), możliwe jest tworzenie oryginalnych wzorów na ścianach czy podłodze. Sufit powinien zostać pomalowany farbą odporną na długotrwałe działanie wilgoci. Coraz więcej osób decyduje się na podwieszany sufit z dodatkowym oświetleniem.

Wanna czy prysznic?
To pytanie zadaje sobie każdy, aranżujący łazienkę. Wanna pozwala na relaksowanie się w ciepłej wodzie oraz romantyczny charakter pomieszczenia. Prysznic jest jednak zdecydowanie bardziej praktyczny, szczególnie, kiedy w domu znajduje się osoba starsza czy chora. W tym przypadku istnieje możliwość zainstalowania w kabinie niewielkiego, rozkładanego siedziska, jak również uchwytów, umożliwiających utrzymanie równowagi podczas kąpieli. Wybierając wannę warto rozejrzeć się za produktem nowoczesnym, o nietypowej linii. Współcześnie wanny mogą być stylizowane na klasyczne (z rzeźbionymi nóżkami), jak również bardzo nowoczesne, również dodatkowymi funkcjami (np. hydromasażu). Bez względu na to, co wybierzemy, zadbajmy o to, aby w pobliżu wanny, jak i w kabinie prysznicowej, znalazły się koszyczki z plastiku, zamontowane na ścianach, w których trzymać możemy kosmetyki pielęgnacyjne, niezbędne podczas kąpieli. W kabinie mogą znajdować się również haczyki, na których zawieszone będą gąbki poszczególnych domowników.

Ładne i funkcjonalne dodatki
W łazience powinno znaleźć się nieco miejsca na kosmetyki – warto pomyśleć o przestronnych szafkach, które np. mogą stanowić podporę dla zlewu. Wśród dodatków, które koniecznie powinny znaleźć się w łazience warto wymienić ręczniki – powinny one leżeć w widocznym miejscu, aby goście mieli możliwość sięgnięcia po świeże sztuki. Na brzegach wanny można ustawić ozdobne świece, aby dodawały uroku.

Możesz również polubić…