Sypialnia Twoich marzeń

Sypialnia to miejsce odpoczynku oraz relaksu – istotne jest, aby jej wystrój odpowiadał naszym oczekiwaniom i był funkcjonalny. Poza odpowiednim wyposażeniem warto pomyśleć o kolorze ścian oraz odpowiednim oświetleniu. Wszystkie elementy powinny współgrać ze sobą i tym samym- stworzyć wspaniałe wnętrze, które stanie się dla nas azylem.

Kolorystyka ścian i oświetlenie
Kolory w sypialni nie powinny być ostre, rozpraszać – najczęściej stosowane to biel, beże, kość słoniowa. Wiele osób, szczególnie kobiety preferują kolory pastelowe: lawendę, wrzos, pudrowy róż – tak stworzona sypialnia ma swój romantyczny urok. Ściany mogą być również kontrastowe- warto połączyć zbliżone do siebie barwy ciepłe lub zimne, np. miętę i wrzos, beż i róż, żółć i delikatny oranż. Ściany mogą być również oblepione tapetami – tapety współcześnie są tworzone nie tylko z różnorodnych materiałów, ale też o zróżnicowanych strukturach. Tapety nie są wyłącznie papierowe – mogą być tworzone z konkretnych rodzajów materiałów, co wpływa przede wszystkim na ich trwałość. Tapety również można łączyć z gołymi ścianami, na zasadzie kontrastu.

W sypianie nie powinno zabraknąć też dobrego oświetlenia. Warto przemyśleć kilka możliwości: osoby ceniące wieczorną lekturę z pewnością docenią również lampki nocne o delikatnym, mlecznym świetle. Takie oświetlenie pozwoli również delikatnie rozświetlić pomieszczenie po zmroku, nie rażąc oczu. Kolejnym rodzajem oświetlenia są lampki ścienne, które można umieścić symetrycznie w różnych punktach pomieszczenia.

Przede wszystkim odpowiednie łóżko
Dobrze dobrane łóżko to nie tylko kwestia wygody, ale przede wszystkim i zdrowia. W sklepach meblowych czeka na nas naprawdę szeroki wybór łózek, zarówno wybudowanych na ramie, jak i pełniących rolę zarówno łóżka, ale i kanapy. Wybór powinien być jednak kierowany przede wszystkim wygodą i funkcjonalnością łóżka. Warto pamiętać, że wypełnienie materaca czy kanapy wpływa nie tylko na wygodę, ale również wygląd całości.

Wśród łóżek chętnie wybierane są szerokie, dwuosobowe, które posiadają masywne wezgłowie. Dla osób, które mieszkają samotnie, warto polecić jednoosobowe łózka o ozdobnej, kutej ramie. Rama może być w kolorze bieli, czerni lub starego złota.

Dodatki wypełniające przestrzeń
Sypialnia stanie się niewątpliwie jeszcze bardziej przytulna, kiedy wyposażymy ją w dodatki, takie jak ozdobne poduszki. Aktualnie najmodniejsze są desenie przedstawiające dzikie zwierzęta leśne, ale również z cytatami z książek czy z internetu. Warto również wprowadzić do sypialni nieco książek – można umieścić je na niewielkim regale dopasowanym kolorystycznie do wnętrza, lub półeczek na ścianie.
Na ścianach mogą pojawić się również ozdoby, takie jak zdjęcia w ramkach – wybór ramek jest naprawdę szeroki, dlatego warto poszukać takich, które będą pasować zarówno do ścian, lub wręcz przeciwnie: będą doskonałym kontrastem dla nich. Ramki można układać w geometryczne wzory, jednak znacznie ciekawszym rozwiązaniem jest ułożenie ich obok siebie, jednak w pewnym nieładzie. Zdjęcia powinny być również w różnych formatach.

Możesz również polubić…