Eleganckie aranżacje – dodaj wnętrzu prestiżu tanim kosztem!

interior-1026456_1280Aranżacje wnętrz w prestiżowym stylu nie muszą być bardzo kosztowne. Czasem wystarczy zastosować kilka tricków, które sprawią, że dane wnętrze nabierze zupełnie nowego, eleganckiego i prestiżowego charakteru. Nie trzeba się przy tym wykosztowywać, kupować jakichś drogich mebli, robić generalnego remontu, wymieniać całego umeblowania. Doskonałym przykładem są tutaj aranżacje w stylu glamour. Od jakiegoś czasu cieszą się one wielką popularnością. Takie nawiązanie do płacowego stylu może mieć przeróżne oblicza, dlatego ta stylistyka tak naprawdę dostarcza mnóstwa inspiracji. Każdy może wybrać z niej jakieś elementy, które zastosuje w aranżacjach i będą one dodawać wnętrzu prestiżu. To stylistyka bardzo eklektyczna z natury, tak więc można się spodziewać, że będzie ona potraktowana bardzo indywidualnie, nie musi być sztampowa, nudna ani konwencjonalna. Warto zastosować się do którejś z tych wskazówek, by osiągać takie zamierzenia i efekty.

Na pewno we wnętrzach w stylu glamour ważna jest sama kolorystyka. Zarówno ścian, jaki mebli, dodatków. Z tym, ze warto tutaj zachować ostrożność przy mieszaniu i łączeniu kolorów. Jeśli zdecydujemy się na wyraziste ściany, które doskonale sprawdzają się w stylu glamour – np. pomalowanie jednej ściany na kolor purpurowy, czerwony, fioletowy, złoty, czy na jakiś inne mocne, nasycone kolory – będzie dobrym wyborem. Jednak w takim przypadku już warto postawić na jakieś bardziej stonowane meble i dodatki, by znowu nie okazało się, że przesadziliśmy z tą kolorystyka i że niestety całość będzie wyglądać nieco zbyt kolorowo, co nie zawsze dobrze wpływa na całość aranżacji.

Nie trzeba stawiać na jakieś super drogie meble, na antyki. Ale warto w takim pomieszczeniu mieć choć jeden mebel stylizowany – np. elegancki stolik czy biureczko, które będą nie tylko stylowym dodatkiem, ale również będą pełnić praktyczna funkcję. Warto też postawić właśnie w przypadku mebli na jeden mocny akcent – nie warto zaś wybierać mebli wszystkich w takiej wyrazistej stylistyce, bo to już by była duża przesadzać.

Z kolei jeśli chodzi o dodatki dekoracyjne, które powinny przyciągać uwagę – mogą być to np. lustra w złoconych czy posrebrzanych oprawach, które dodają wnętrzu prestiżu lub np. kryształowy żyrandol. Oczywiście nie muszą być to drogie dodatki – wystarczy, że są stylizowane, nawiązują do danego stylu i wygadają na oryginały. Doskonałym sposobem na dodanie wnętrzu prestiżu jest też efektowny dywan. Tutaj także – nie musi być on super drogi, ważne, by wygadał prestiżowo, był w wyrazistych barwach – tutaj doskonale sprawdzają się klasyczne, tradycyjnie dekorowane dywany, które zawsze wyglądają bardzo elegancko.

Tak więc w takim umeblowaniu liczy się na pewno kolorystyka i stylistyka. Ważne, by dobrze dobierać takie dodatki, meble, dzięki czemu będą one doskonale spełniały swoje zadania i będą dodawać wnętrzu bardziej prestiżowego i reprezentacyjnego wyglądu. To bardzo ważne, by udało się taki efekt osiągnąć. To pozwala sprawić, że dany wystrój wygląda na droższy.

Możesz również polubić…