Funkcjonalna podłoga

girl-925635_1280Funkcjonalna podłoga, to element wyposażenia wnętrza, który oprócz tego, że powinien być praktyczny, musi być również niewątpliwą ozdobą. Na co zatem się zdecydować? Panele, kafle a może klasyczny parkiet. Wszystko to zależy od przeznaczenia naszego pomieszczenia i to jak intensywnie będzie ono użytkowane. Wiele zależy również od zasobności portfela. Mając nieograniczony budżet można pozwolić sobie na każdą fantazję. Niestety zazwyczaj musimy się liczyć z wydatkami, dlatego zastosowane rozwiązania , muszą być nie tylko ekonomiczne, ale także praktyczne. To czym przykryjemy podłogę powinno posłużyć przynajmniej przez kilka lat.

Najbardziej odpornym podłożem będą płytki ceramiczne. Oczywiście wybór ich jest ogromny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Te najmodniejsze- gresy, są aktualnie najchętniej wybierane. Co więcej, nie stanowi problemu dobranie takiego, który optymalnie spełni nasze oczekiwania. Wybierając płytki, które mają być położone w salonie, warto kierować się najmodniejszymi trendami. Nie zapominajmy jednak, o sprawdzeniu parametrów technicznych gresu. Na pewno musi być odporny na wycieranie i zarysowania. Ten szkliwiony, charakteryzuje się zarówno doskonałą jakością, ale również najmodniejszym wzornictwem. Nie stanowi większego problemu również jego pielęgnacja. W każdym markecie budowlanym znajdziemy właściwe środki do pielęgnacji podłogi wykonanej z gresu polerowanego. Nie musimy się martwić, że nasza podłoga straci blask. Odpowiednio zaimpregnowana, nawet często myta, będzie się prezentować doskonale. Pamiętajmy również o tym, by wybierając płytki do salonu, zwrócić uwagę na czynnik antypoślizgowy. To niezmiernie ważny aspekt. Nie chcemy by, ktoś w naszym domu zrobił sobie krzywdę.

Jeśli jednak nie podobają się nam płytki na podłogach, możemy się zdecydować na panele. Od kilkunastu lat jest to doskonała alternatywa, umożliwiająca trwałe, bardzo efektowne przykrycie posadzki. Za montażem tego typu podłogi, na pewno przemawia łatwy montaż. Szczególnie warte polecenia są te panele, których nie trzeba kleić. Metoda klik-klak jest dziecinnie prosta, każdy laik sobie poradzi z montażem takiej podłogi. Wybierając panele, oczywiście musimy wziąć pod uwagę ich parametry techniczne. Zwróćmy szczególną uwagę na klasę ścieralności. Wybierając te o lepszych właściwościach, dłużej będziemy mogli się cieszyć ich wyglądem. Bogate wzornictwo pozwala dobrać odpowiedni model do naszego wnętrza. Kamień, drewno czy oryginalna imitacja innego wzoru, na pewno będzie się elegancko prezentować w każdym wnętrzu. Za montażem paneli na naszych posadzkach przemawia nie tylko bogate wzornictwo, ale także przystępna cena. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Panele właściwie pielęgnowane i traktowane z odpowiednią dbałością, potrafią przez kilkanaście lat być ozdobą mieszkania.

Decydując się na przykrycie posadzek w naszym mieszkaniu, kierujmy się przede wszystkim ich funkcjonalnością. Oczywiście ich wygląd jest niezmiernie ważny, ale parametry techniczne i właściwości, wpłyną w znaczący sposób na trwałość naszej podłogi.

Możesz również polubić…