Funkcjonalny przedpokój – jak go urządzić?

Przedpokoje są bardzo niedocenianą przestrzenią w domu -zazwyczaj są one słabo oświetlone i zaniedbane. Nacisk kładziony jest na inne pomieszczenia. Warto jednak zadbać o odpowiedni wygląd przedpokoju z kilku względów. Pierwszy z nich to fakt, że to właśnie przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą osoby przybywające do naszego domu. Po drugie – przedpokój to przestrzeń, która idealnie nadaje się do zaaranżowania pod szafy na wymiar, jak również szafki podwieszane pod sufitem. Ostatnim powodem, dla którego nie wolno zaniedbać przedpokoju jest nasza wygoda i komfort – przedpokój powinien dorównywać wystrojem innym pomieszczeniom.

Do czego najczęściej wykorzystujemy przedpokój?
Osoby pytane o przedpokój najczęściej wskazują to miejsce jako powierzchnię do wieszania odzieży wierzchniej, również pomieszczenie, w którym pozostawiane są buty. Wielokrotnie w przedpokoju stoją miski dla domowych pupili. W przedpokojach znajdują się również szafki na buty, wieszaki oraz stojaki na parasole. Wszystko to daje wiele możliwości aranżacji – wystarczy odrobina fantazji! Aby jednak odpowiednio przygotować przedpokój do zmian, należy go odświeżyć: malowanie ścian czy tapetowanie ich będzie niezbędne. Kolejnym krokiem jest odpowiednie oświetlenie, najlepiej punktowe, które rozświetli pomieszczenie. Przyda się oczywiście także lustro, które je optycznie powiększy. Tak przygotowany przedpokój może zacząć aranżować.

Przede wszystkim: przetrzymywanie przedmiotów
Przedpokój to dodatkowa przestrzeń, która jest w stanie pomieścić rzeczy sezonowe, takie jak grubsze pierzyny, płaszcze zimowe, buty – warto więc odpowiednio ją dostosować. Co może okazać się przydatne? Odpowiedzią jest: szafa na wymiar. Odpowiednio zaprojektowana szafa pozwoli nam schować nie tylko rzeczy sezonowe, ale również obuwie, szaliki, rękawiczki i wiele innych. Podczas projektowania szafy zastanówmy się, co będzie się w niej znajdować, aby jak najlepiej wykorzystać te miejsca. W szafie możemy wykorzystać wysuwane koszyki, które dodatkowo pozwolą na schowanie zawartości półki, nie pozwalając na ich przemieszczanie się.

Miejsce na buty
Buty mogą znajdować się ułożone w rzędach w szafie, ale również przechowywać je można w specjalnie zaprojektowanych przegródkach. Istotne jest, aby w czasie, w którym pozostają nieużywane, nie odkształcały się. Wiele firm oferujących dodatki do mieszkań proponuje swoim klientom specjalne wiszące szafki na uty wykonane z trwałych materiałów. Pozwalają one na przetrzymywanie kilku par obuwia w taki sposób, że są one zabezpieczone przed brudem czy odkształcaniem.

Istotne są dodatki!
Przedpokój to miejsce, gdzie znajdują się również inne rzeczy: wieszaki, stojak na parasole. Te przedmioty codziennego użytku nie muszą być nudne! Warto zajrzeć do sklepów internetowych i poszukać ciekawych rozwiązań, dopasowanych do naszego wnętrza. Wśród ciekawszych propozycji warto wymienić poroże jelenia jako wieszak ścienny, czy też rzeźbione pojemniki na parasole.

Możesz również polubić…