Jakie łóżko jest najlepsze?

Łóżko powinno być przede wszystkim wygodne – dzięki temu gwarantuje ono spokojny oraz relaksujący sen. Stan łóżka, jego budowa wpływa przede wszystkim na jakość naszego snu – jeśli łózko jest niewygodne automatycznie mamy problem z zasypianiem, mogą pojawić się także problemy z kręgosłupem. Kupując łóżko powinniśmy kierować się nie tylko tym, aby było ładne, ale przede wszystkim: funkcjonalne. Wiele zależy również od dobranego materaca. Dobór odpowiedniego łóżka sprawi również, że pomieszczenie w którym śpimy zmieni się nie do poznania. Jeśli posiadamy sypialnię warto gruntownie przemyśleć, jakie łóżko pragniemy posiadać.

Łózka na ramie
Łóżka na ramie możemy podzielić na jednoosobowe jak i dwuosobowe. To warunkuje przede wszystkim ich szerokość. Budowane są one na solidnej ramie, która podtrzymuje cała konstrukcję, niejednokrotnie posiadają również wezgłowie łóżka. Łóżka tego typu pozwalają stworzyć wspaniały klimat w sypialni – wystarczy gustowna, patchworkowa kapa lub kilka poduszek o ciekawych poszewkach. Łóżka tego typu zazwyczaj posiadają wysokie nóżki, co umożliwia trzymanie pod nimi koszyków z czasopismami, ubraniami czy zmianami bielizny pościelowej.

Łóżka funkcjonalne
Wielu z nas nie może pozwolić sobie na osobną sypialnię oraz posiadanie klasycznego łóżka zbudowanego na ramie. W takiej sytuacji najlepiej poszukać produktu, który będzie spełniał nie tylko funkcję łózka, ale również wygodnej kanapy do siedzenia. Produktów tego typu nie brakuje na polskim rynku – kanapy oraz wersalki oferują najwięksi producenci meblowi. Wersalki oraz kanapy posiadają zróżnicowane systemy rozkładania, jednak ich ramy wykonane są z trwałych materiałów – najczęściej stali. Dzięki temu są one trwałe i nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Zazwyczaj tego typu produkty odznaczają się wysoką miękkością, przez co są doskonałe zarówno do popołudniowego wypoczynku, jak i do spania w nocy.

Łóżko dla dziecka
Łóżko dla dziecka powinno być przede wszystkim dostosowane do jego wieku – niemowlęta powinny zasypiać w łóżeczkach zapewniających przede wszystkim bezpieczeństwo. Łóżeczka dla małych dzieci posiadają szczebelki, które zapobiegają wypadnięciu dziecka podczas snu. Materac powinien być średniej twardości, jednak wielu producentów oferuje specjalne materace dla dzieci, które posiadają warstwę naturalnych włókien kokosowych, zapewniających znacznie lepszą cyrkulację powietrza. Materace tego typu są zazwyczaj również antyalergiczne i nie wchłaniają wilgoci.
Dzieci nieco starsze powinny mieć łóżko długi i szerokie na tyle, aby mogły swobodnie obrócić się z boku na bok.

W przypadku posiadania dwójki dzieci w zbliżonym wieku warto pomyśleć o łóżku piętrowym – to nie tylko oszczędność łóżka, ale również … dobra zabawa! Dzieci z pewnością docenią nietypowy wygląd łóżka.
Nastolatki, szczególnie dziewczęta, będą zachwycone łóżkiem wykonanym na kutej ramie ze zdobieniami. Tego typu łóżka wymagają jedynie odpowiedniego materaca – znaleźć można je w sklepach z materacami, również w internecie.

Możesz również polubić…