Pomysł na ścianę

Ściana naszego pokoju wcale nie musi być nudna i przewidywalna, o czym można przekonać się, podziwiając współczesne propozycje aranżacji wnętrz. Warto skorzystać z propozycji profesjonalistów, którzy podpowiadają, w jaki sposób można ożywić nawet najnudniejsze pomieszczenie. Jak się okazuje, w tym względzie kluczowy jest design ścian.

Przede wszystkim warto zrezygnować z malowania pokoju na jednolity kolor. Pod tym kątem można nieco zaszaleć, oczywiście zachowując odpowiedni umiar. Dobrym pomysłem jest pomalowanie prostopadłych ścian farbą w innym odcieniu lub nawet w innym kolorze. Możemy tutaj postawić na zabawę kontrastem albo zdecydować się na mniej rzucające się w oczy połączenie. Bardzo dobrze prezentuje się między innymi kolor żółty z pomarańczowym, kolor jasnozielony z żółtym bądź jasny fiolet z różem. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych upodobań. Można także zdecydować się na grę odcieniami, co może pozytywnie wpłynąć na optyczne powiększenie naszego pokoju. Warto nieco poeksperymentować z kolorystyką ścian, aby nasz pokój zachwycał oryginalnym designem.

Ściany można także ożywić w bardziej tradycyjny sposób – wieszając na nich obrazy. Tutaj jednak szczególnie ważne jest, aby zachować umiar. Duża ilość dzieł sztuki nie prezentuje się atrakcyjnie, nawet gdy do dyspozycji mamy całkiem spory metraż. Wiszące obok siebie obrazy wyglądają kiczowato, jeśli występują w nadmiarze. Lepiej zdecydować się na jeden obraz, który będzie znakomicie korespondował z całą aranżacją danego wnętrza. Co za tym idzie, jeśli nasz pokój jest urządzony w duchu nowoczesności, lepiej nie stawiać na klasyczną sztukę, tylko zainteresować się bardziej awangardowymi dziełami. Jeżeli natomiast preferujemy klasyczny design, na pewno odpowiednim wyborem okażą się obrazy przedstawiające martwą naturę bądź spokojne krajobrazy. Warto także zaznaczyć, że istotny jest nie tylko sam obraz, ale także jego rama. Ten element również odgrywa dość znamienną rolę w aranżacji całego pokoju, toteż nie można go bagatelizować.

Obecnie jedną z popularniejszych metod na ozdobienie ściany są naklejki ścienne. Można je kupić w marketach budowlanych lub salonach meblowych. Są one dostępne w najróżniejszych wymiarach, dzięki czemu bez trudu uda nam się je dostosować do konkretnego metrażu. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w dziecięcych pokojach. Z pomocą naklejek przedstawiających postacie znane z bajek czy filmów, na pewno uda nam się stworzyć dla swoich pociech przytulny pokoik, w którym chętnie będą przebywać. Do kuchni natomiast można wybrać naklejki tematycznie związane z kulinariami. W salonie czy w sypialni sprawdzą się motywy kwiatowe czy symetryczne wzory, z pomocą których stworzymy niepowtarzalną aranżację.

Jak widać, w dobie naszych czasów możemy skorzystać z wielu rozwiązań, które pomogą nam urozmaicić wygląd ściany. Dzięki temu nasze mieszkanie będzie postrzegane jako wnętrze o oryginalnym designie, który będzie świadczył o naszej pomysłowości i poczuciu estetyki.

Możesz również polubić…