Nowoczesne gadżety w domu

Współcześnie na rynku deweloperskich i autorskich projektów nieruchomości coraz częściej spotkać można takie propozycje, które do granic możliwości wykorzystują nowoczesne technologie. Taki naszpikowany gadżetami i elektroniką dom nazywany jest w dzisiejszych czasach smart domem i przykuwa coraz większą uwagę nabywców poprzez niesamowicie praktyczne wykorzystanie zastosowanych rozwiązań. Już nieduży apartament czy loft w centrum miasta idealnie nadaje się do zastosowania pewnych rozwiązań, pozwalających chociażby w pełni zautomatyzować zarządzanie światłem w mieszkaniu. Możliwość otwierania okien przez właściciela, którego nie ma w domu, lub też uruchamiania nawadniania w ogrodzie, jest możliwa głównie za sprawą urządzeń jak smartfon z dostępem do mobilnego internetu i właściwej aplikacji odpowiedzialnej za sterowanie zdalne tymi urządzeniami.

I właśnie z tego względu coraz częściej w zwykłych mieszkaniach pojawiają się takie gadżety, które może nie są jeszcze zintegrowanym systemem zarządzania inteligentnym domem, ale pomagają lokatorom poradzić sobie z jedną czy dwiema kwestiami podczas ich nieobecności. I problemem coraz częściej staje się odpowiednie wkomponowanie nowoczesnych gadżetów w wystój wnętrz, tak by nie kłóciły się z całą kompozycją. A gadżety to niestety coraz większa część każdego mieszkania i z tego względu wybieranie odpowiednich kształtów, kolorów a nawet materiałów – ma kluczowe znaczenie.

Okiełznanie różnych stylistyk
Każda elektroniczna rzecz, która niemal na pewno znajduje się we współczesnym gospodarstwie: pralka, lodówka, mikrofalówka, telewizor, telefon, komputery, odświeżacz powietrza czy pochłaniacz zapachów, wykonana została w różnym stylu i przez innych producentów. Nawet w ramach tej samej marki widać dość duże różnice stylistyczne czy kolorystyczne. Przez długie lata telewizory czy telefony znajdujące się w sklepach i domach były wyłącznie koloru czarnego, dopiero z czasem zaczęto wprowadzać kolor aluminium. Nie było wielkiego wyboru i sprzęt ten zawsze musiał wyglądać topornie i zabierać przestrzeń w mieszkaniu.

Dzisiaj sprzęt elektroniczny jak telewizor znajdujący się w samym sercu salonu, może mieć bardzo różne kształty jak chociażby wygięte krawędzie boczne w stronę widzów. Kolorystyka także zmieniła się niesamowicie i bez większego problemu kupić można sprzęt w niebieskim, czerwonym, białym kolorze. Do tego dochodzą modele z przezroczystymi elementami lub całością, bardzo często w obudowie stosuje się wielobarwne oświetlenie LED, które dopasować można idealnie do otoczenia, w którym stawiamy telewizor. Laptop a nawet odświeżacz do powietrza, może być dzisiaj wykonany z bardzo starannie dobranego materiału i odpowiednimi estetycznymi zdobieniami, w nietuzinkowym kolorze – to także świetne metody na podniesienie wartości całego wystroju wnętrza.

W gąszczu kabli i zasilaczy
Główny problem przy dużym zagęszczeniu urządzeń jak router wi-fi, laptop i drukarka oraz telewizor są naturalnie kable. Większość sprzętu produkowanego dzisiaj daje możliwość korzystania z domowej sieci wi-fi w komunikacji między urządzeniami i to ogranicza ilość kabli o połowę – pozostają tylko te od zasilania. Gdy jednak ma się starszy sprzęt pozbawiony takiej możliwości, warto zainwestować w specjalne zestawy do spinania i porządkowania kabli. Porządek w tej sferze dodatnie wpłynie na każdą przestrzeń.

Możesz również polubić…