Przeprowadzka do akademika – o czym należy pamiętać

Wyprowadzka na studia – na co zwrócić uwagę?

Większość studentów opuszczając dom rodzinny, musi przygotować się na kilka istotnych zmian w swoim życiu. Jedną z nich będzie dzielenie przestrzeni mieszkalnej z innymi osobami – przynajmniej początkowo nieznanymi. Doświadczenie podpowiada także, iż powierzchnia pokoju będzie stosunkowo niewielka, a przecież może zdarzyć się również, że będzie on zamieszkiwany przez więcej osób. Bez względu na to, czy pokój jest jedno, czy wieloosobowy, należy nastawić się na spore ograniczenia przestrzenne. Warto pamiętać o sprawdzeniu warunków mieszkaniowych przed zaplanowaniem przeprowadzki.

Wyjazd na studia pomaga dookreślić, które przedmioty codziennego użytku są naprawdę niezbędne. Rzeczy konieczne, pierwszej potrzeby, ale też wszelkie inne kompaktowe i pomysłowe rozwiązania zdecydowanie ułatwią codzienne funkcjonowanie. Branie z sobą całego dobytku nie wchodzi w grę, chociaż poszczególne miejsca będą różniły się zakresem udostępnianego wyposażenia. Przyzwoicie zaopatrzona kuchnia nie będzie wymuszała zabierania z sobą garnków – podobnie z pościelą, mopem, odkurzaczem i innymi przedmiotami codziennego użytku, które bywają gwarantowane w akademiku czy na stancji.

Przydatne mogą okazać się podstawowe narzędzia, dzięki którym nie tylko możliwe będzie dostosowanie przynależnej nam przestrzeni do naszych potrzeb, ale także dokonanie drobnych napraw. Młotek i śrubokręt zdają się być minimalnym wyposażeniem, a dokręcenie urwanego gniazdka, zawieszenie czegoś na ścianie nie urośnie do rangi sporego problemu, jeśli będziemy je mieli przy sobie.

Przeprowadzka na studia – co zabrać?

Wyjazd na studia jest przede wszystkim związany z nauką. Bez względu na styl życia i proporcje w nim obowiązujące, to jednak (z całą pewnością) głównymi zajęciami będą te związane z edukacją. Towarzystwo nieznanych nam wcześniej osób może być szokiem, a szczególnie w kontekście ich zachowań i przyzwyczajeń. Może tak być, ale nie musi – warto zatem być przygotowanym na każdą ewentualność. Skupienie i regenerację umożliwi zabranie z sobą zatyczek do uszu i opaski na oczy, która ułatwi nam spokojny sen, bez względu na zachowanie współlokatorów. Zatyczki przydadzą się i w dzień, i w nocy – szczególnie w akademiku.

Dobrym pomysłem jest zabranie z sobą lampki do czytania, np. takiej, którą można zaczepić o okładkę książki. Skierowanie źródła światła w konkretny punkt zapewni nie tylko dobą widoczność, ale też spokój, ponieważ w ten sposób nie będziemy nikomu przeszkadzać (szczególnie w nocy). Na małej przestrzeni doskonale sprawdzą się też wszelkiego typu organizery – od pudeł na drobne przedmioty, aż po organizery ścienne i tablice (np. korkowe).

Liczba urządzeń elektronicznych niemal zawsze jest większa, niż miejsc w kontaktach, dlatego konieczne jest zabranie z sobą listwy, przedłużacza lub rozgałęźnika, aby móc swobodnie korzystać ze wszystkich sprzętów. Oczywistą jest kwestia zabrania ze sobą zasilaczy i ładowarek do telefonów, laptopów, tabletów, czytników itp.

Co zabrać do akademika?

Warunki w poszczególnych placówkach mogą być zróżnicowane, aczkolwiek pewien zestaw przydatnych przedmiotów zdaje się być podobny w każdym miejscu. Lista rzeczy (poza wymienionymi wyżej) do zabrania z sobą do akademika, obejmuje:

  • ręczniki
  • wieszaki
  • rozkładaną suszarkę na pranie
  • ubrania
  • koc i poduszkę
  • otwieracz
  • zestaw podstawowych lekarstw (profilaktycznie)
  • naczynia kuchenne (talerze, miski, kubki, sztućce)
  • środki czystości (proszek do prania, płyn do płukania, ściereczki do kurzu etc.)
  • kosmetyki

Komfort i mieszkanie w akademiku nie są sprzeczne. Przeprowadzkę należy starannie przemyśleć i przygotować. Lista potencjalnie niezbędnych rzeczy mogłaby być i kilkukrotnie dłuższa. Najważniejsze jednak jest to, aby w nowym otoczeniu czuć się dobrze. Pomocne w tym będą przedmioty, które dobrze się kojarzą i pomogą zmniejszyć wrażenie obcości nowego miejsca – mogą to być m.in. ulubione plakaty, zdjęcia najbliższych, figurki i inne.

Pomoc w przeprowadzce i wsparcie profesjonalnej firmy to całkiem niezły pomysł, a więcej szczegółów znajdziesz w poniższym linku.

http://max-przeprowadzki.pl/

Możesz również polubić…