Światło LED w biurze

Firmy szukające sposobu na ograniczenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej powinny bliżej przyjrzeć się ekonomiczności oświetlenia w swoich zakładach pracy. Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że ograniczenie jej zużycia staje się coraz ważniejszym zagadnieniem. W tym celu warto rozważyć modernizację oświetlenia w całym biurze. Wymiana starych żarówek na nowe modele LED-owe pozwoli w dłuższej perspektywie zaoszczędzić duże sumy pieniędzy. Należy jednak wybrać właściwą firmę do przeprowadzenia niezbędnych procesów modernizacyjnych. W przeciwnym razie można napotkać różnego rodzaju problemy podczas projektowania oświetlenia.

O czym pamiętać podczas projektowania oświetlenia?

Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rodzaj oświetlenia najlepiej sprawdzi się w Twoim biurze. Jednym z najistotniejszych czynników jest zabarwienie światła. Z tego względu można wyróżnić światło zimne, neutralne oraz ciepłe. Każde z nich sprawdzi się w zupełnie innych warunkach. Dla przykładu, jeżeli pragniesz się zrelaksować po ciężkim dniu pracy, właściwym wyborem będą żarówki o ciepłym zabarwieniu. Takie oświetlenie nie sprawdzi się jednak w miejscu pracy, jakim jest biuro. Tak więc przygotowując projekt oświetlenia biurowego, należy wybrać lampki wydzielające światło o neutralnym, bądź zimnym odcieniu. Ten pierwszy typ wspiera proces komunikacji. Z kolei światło zimne pomoże pracownikom lepiej koncentrować się podczas pracy. Tak więc te dwa rodzaje światła są o wiele korzystniejsze z punktu widzenia zarówno pracowników, jak i pracodawcy.

Oprócz zabarwienia nie bez znaczenia jest sposób rozmieszczenia poszczególnych elementów Twojego systemu oświetlenia do biura. Jest to szczególnie istotne, gdy pragniesz przygotować wydajny projekt oświetlenia do miejsc, w których regularnie gromadzi się duża liczba osób. Każdy z pracowników powinien mieć zapewnioną właściwą przestrzeń do pracy. Aby zapewnić odpowiednie warunki na stanowisku pracy, należy uwzględnić wiele różnych kwestii. Jedną z nich jest właśnie dobór optymalnego oświetlenia do biura. Powinno ono spełniać obowiązujące normy prawne dotyczące wymaganego natężenia światła w miejscu pracy. Szczególnie przydatna jest znajomość normy PN-EN 12665:2008 oraz PN EN 12464–1:2012.

Dlaczego warto zainwestować w żarówki typu LED?

Modernizacja oświetlania w biurze – korzyści

Wysoka jakość oświetlenia w połączeniu z dużą energooszczędnością stanowią główne powody, dla których technologia LED cieszy się sporą popularnością. Wydajne lampy LED oferowane przez firmę LUXMAT charakteryzują się żywotnością sięgająca do 15 lat. Dzięki temu regularne wymienianie ich na nowe modele nie będzie konieczne. Solidnie przeprowadzona modernizacja oświetlenia powinna ograniczyć częstotliwość awarii lamp. Zastąpienie tradycyjnych lamp sufitowych do biura na modele LED-owe pozwoli znacząco ograniczyć ilość zużywanego prądu. Jest to szczególnie istotne z uwagi na fakt, że system oświetlenia odpowiada nawet za połowę zużycia energii w biurach. Tak więc inwestując w energooszczędny projekt oświetlenia biurowego, można znacząco ograniczyć wydatki firmy.

W wielu biurach można nadal znaleźć świetlówki liniowe jako główne źródło oświetlenia. Po dłuższym okresie użytkowania takie żarówki mają coraz większą skłonność do migotania. Ma to negatywny wpływ na samopoczucie pracownika i tym samym może przełożyć się na pogorszoną efektywność jego pracy. Jeżeli pragniesz uniknąć takich sytuacji, konieczne jest wybranie wytrzymałych żarówek już na etapie projektowania oświetlenia do biura. Technologia LED nie posiada żadnych problemów z migotliwością, więc idealnie sprawdzi się w roli lamp sufitowych do biura.

LUXMAT to firma z dużym doświadczeniem w przygotowywaniu nowoczesnych i energooszczędnych projektów oświetlenia biurowego. Z jej pomocą uda Ci się szybko i sprawnie zmodernizować oświetlenie w całym budynku. Dobrane przez nich lampy sufitowe do biura będą posiadały optymalne natężenie i zabarwienie. Firma zatrudnia wielu fachowców, którzy są w stanie zapewnić kompleksową obsługę podczas modernizacji oświetlenia LED – od momentu planowania projektu oświetlenia, aż po jego wdrożenie.

 

Możesz również polubić…