Jakie dodatki do domu na święta?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym mamy szansę spędzić więcej czasu z bliskimi, w zaciszu domowym. Poza wspaniałymi potrawami, które znajdą się na świątecznym stole, warto również wprowadzić atmosferę poprzez liczne ozdoby i tym samym poczuć świąteczny klimat.
Gdzie znaleźć można ozdoby świąteczne? Z pewnością w sklepach z dekoracjami domowymi, jak również na giełdach kwiatowych. Można również poszukać w sieci, gdzie pełno jest nie tylko sklepów konkretnych producentów, ale również wiele stron internetowych poświęconych rękodziełu.

Klatka schodowa, drzwi wyjściowe
Klatka schodowa do mieszkania może zostać udekorowana sztucznymi łańcuchami imitującymi igliwie sosny. Zielone akcenty można przełamać dodatkowo splatając łańcuch z lampkami choinkowymi. Dzięki temu klatka schodowa nie tylko nabierze świątecznego charakteru, ale również będzie znacznie jaśniejsza, szczególnie wieczorami. Na drzwiach wejściowych warto powiesić wieniec – ta amerykańska tradycja przyjmuje się również w Polsce. Wieńce zawieszamy na zewnętrznej stronie drzwi. Wieniec możemy przygotować samodzielnie – wystarczy do tego nieco cierpliwości oraz przyborów takich jak nici czy klej. Do stworzenia wieńca potrzebujemy elastycznego drutu, gałęzi sosny oraz dodatki: niewielkie bombki, gwiazdki. Wszystko układamy na planie koła i łączymy ze sobą.
Również w oknach warto umieścić kilka ozdób – popularne staje się ozdabiani okien, tarasu czy balkonu lampkami choinkowymi, przeznaczonymi do użytkowania na świeżym powietrzu. Na balkonach umieścić można również girlandy.

Szczególny klimat w pokoju dziennym
Pokój dzienny powinien być w szczególności przystrojony – to w końcu pomieszczenie, gdzie w czasie świąt spotykamy się ze znajomymi oraz rodziną. Istotne będą detale – przy karniszach warto powiesić bombki, niewielkie figurki reniferów czy też drobne śnieżynki obtoczone w brokacie. W pokoju dziennym nie powinno zabraknąć również niewielkiego stroika na stole – może być on stworzony z gałęzi świerku oraz bombek i niewielkiej świeczki. To niewiele, ale znacząco wpływa na wystrój pomieszczenia. Zadbajmy również o odświętne, białe obrusy.

Ozdoby choinkowe
Nieodłącznym atrybutem Świąt Bożonarodzeniowych jest oczywiście choinka – im większa i piękniej przystrojona, tym lepiej. Co roku zmienia się moda na przystrojenie choinki, warto jednak mieć kilka klasycznych ozdób, które sprawdzą się w przypadku większości aranżacji. Jakie to ozdoby? Przede wszystkim warto zainwestować w klasyczne bombki, najlepiej w neutralnym kolorze bieli – mogą być one pokryte białą farbą, lub też przezroczyste i wypełnione w środku świecącymi drobinkami. Na polskim rynku dostępne są bombki szklane, ale też plastikowe. W podobnym kolorze powinny być również łańcuchy zrobione z niewielkich kuleczek. Ciekawym elementem wystroju, który może zostać wykorzystany nie tylko w przypadku choinki, ale i np. karniszy, są wiszące “sopelki lodu”, wykonane ze szkła. Przepięknie odbijają one światło i stanowią oryginalną ozdobę.

Możesz również polubić…