Na jakie meble do łazienki się zdecydować?

pexels-photo-589062Łazienka bez mebli? Jakoś trudno sobie to wyobrazić. Przecież w pomieszczeniu tym nie stoi wyłącznie toaleta, umywalka i wanna czy kabina prysznicowa. Na szczęście nie możemy narzekać na ubogi asortyment, jeśli chodzi o wybór mebli łazienkowych. Bogactwo asortymentu sprawia, że bezproblemowo można dopasować meble do swoich własnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Mamy ogromne możliwości aranżacyjne, dzięki czemu można urządzić łazienkę zgodnie ze swoimi preferencjami. Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas kupowania mebli do swojej łazienki?

Najpierw wymiary

Zanim wybierzemy się do sklepu w celu kupienia mebli do łazienki, konieczne jest wymierzenie jej. Bez tego trudno nam będzie kupić te właściwe. W przypadku osób dopiero co wprowadzających się do nowopowstałego domu, pierwszym krokiem będzie zakup armatury i zamontowanie jej w konkretnych miejscach. Dopiero wówczas będziemy wiedzieć, jakich mebli będziemy potrzebować, aby pasowały one do umywalki, wanny czy też kabiny prysznicowej. Mając już rozlokowaną armaturę, wiemy dokładnie, ile mamy do dyspozycji wolnej przestrzeni. Z pewnymi ograniczeniami muszą liczyć się właściciele niewielkich łazienek. Wówczas nie można pozwolić sobie na zbyt dużą ilość mebli i należy je sprytnie rozmieścić. Zaleca się w takim przypadku wymierzyć wnęki, aby możliwe było wykorzystanie tej wolnej przestrzeni do maksimum. Bardzo ważne jest także to, aby zachować wystarczającą ilość miejsca po bokach i z przodu umywalki. Decydując się na szafki i półki, trzeba upewnić się, że nie będą one utrudniać dostępu do wanny, umywalki czy toalety.

Kolory i materiały

Z całą pewnością nie jesteśmy skazani na zakup wyłącznie białych mebli do łazienki. Występują one w najróżniejszych kolorach, kształtach i wzorach. Ważne jest jednak to, aby pasowały do wystroju wnętrza. Świetnym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zakup mebli od jednego producenta. Wówczas mamy gwarancje, że będą one odpowiednio do siebie dopasowane stylistycznie i kolorystycznie. Nie bez znaczenia jest to, jakiego koloru ściany w łazience, podłogę i dodatki. Duży wachlarz wyboru mamy również w przypadku materiałów, z których zostały wykonane meble do łazienki. Mogą one być metalowe, szklane czy klasyczne drewniane.

Na jakie meble się zdecydować?

W łazience z pewnością nie może zabraknąć szafek. Mogą one być dopasowane do umywalki, wiszące lub stojące. Szafki dzielą się także na modele otwarte i zamykane. Jeśli zależy nam na utrzymaniu porządku w łazience oraz na dyskrecji i bezpieczeństwie, to warto zdecydować się na zamknięte konstrukcje. Uzupełnieniem szafek są słupki łazienkowe z koszem na pranie. Warto także zamontować w łazience półki, na których można ustawić najpotrzebniejsze przedmioty. Jeśli dostępna ilość miejsca na to pozwoli, najlepiej aby każdy domownik miał swoją własną półkę. Na rynku dostępne są także komody łazienkowe, które przypominają półsłupki łazienkowe. Półsłupki to meble niezbyt wysokie, mające maksymalnie do stu metrów od podłogi. Zwykle wyposażone są w drzwiczki i półki oraz schowek na brudną bieliznę.

Wsparcie merytoryczne zapewnił portal abclazienki.pl.

Możesz również polubić…