Sztuczne kwiaty nowej generacji

1151817_27786562Dotychczas sztuczne rośliny nie kojarzyły się najlepiej. Przywodziły na myśl raczej tandetne dekoracje rodem z odpustu. Nikt nie dekorował mieszkań sztucznymi kwiatami, a jeśli już, to nie było to uznawane za szczyt dobrego smaku. Nic dziwnego, ponieważ sztuczne kwiaty były wykonane ze złej jakości materiałów, niewiele z nich przypominało swoim wyglądem rośliny występujące w naturze. Często też towarzyszył im bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach plastiku. Efektem tego było to, że sztuczne kwiaty kojarzyły się głównie z wystrojem remiz strażackich, albo dekoracją nagrobków. Czasu się jednak zmieniły, wszystko posuwa się do przodu, również technologie i trendy związane ze sztucznymi roślinami. Obecnie w sklepach a artykułami do aranżacji wnętrz furorę robią rośliny, które do złudzenia przypominają prawdziwe, naturalne kwiaty.
Wykonane są jednak z plastiku. Sztuczne rośliny nowej generacji to zwykle różnego rodzaju imitacje traw i innych roślin, głównie polnych, które można kupić w doniczce. Rośliny te, choć nie są żywe do złudzenia przypominają prawdziwe. Ich kolor jest niemal dokładnie taki sam, jak kolor natury. Nawet z niewielkiej odległości trudno rozpoznać, że nie jest to roślina pochodząca z natury. Sztuczne kwiaty wykonane są z bardzo dobrej jakości plastiku, są odporne na działanie słońca, przez bardzo długi czas nie żółkną, nie zmieniają swojego koloru.
Czasy, kiedy przyniesienie jednego sztucznego kwiatu powodowało rozprzestrzenianie się po całym domu zapachu plastiku, przeszły do lamusa. Teraz sztuczne kwiaty wykonane są w wysokiej jakości plastiku, który nie ma nie nieprzyjemnego zapachu. Sztuczne kwiaty dostępne obecnie na rynku stanowią znakomita dekorację każdego pomieszczenia w mieszkaniu. Nadają pomieszczeniom świeży wygląd. Można w łatwy sposób zmienić nieco wygląd swojego mieszkania, kupując właśnie kilka doniczek ze sztucznymi kwiatami i ustawiając je w dowolny sposób w ciekawych donicach. Doniczki można łączyć w dowolny sposób, tworząc nowe, ciekawe aranżacje. Taki pomysł sprawdza się zarówno w salonie, kuchni i łazience. Można w łazience ustawić na półce kilka wiecznie zielonych doniczek, by nadać jej nowy, świeży wygląd nawiązujący do natury. Tak samo w salonie, stawiając takie sztuczne rośliny na parapecie, uzyskamy efekt ładnego, zadbanego pomieszczenia pełnego zieleni.
Wielką zaletą sztucznych kwiatów jest to, że nie trzeba ich podlewać. Wyglądają świetnie zawsze, bez względu na to czy o nich pamiętamy czy nie. Minęły czasy, gdy wracając do domu po urlopie zastawaliśmy na parapecie las pożółkłych, suchych roślin, nadających się tylko do wyrzucenia. Nadeszła nowa era w dekorowaniu domów roślinami. Koniec z trudnymi w utrzymaniu kwiatami, które opadają, więdną i żółkną od nieodpowiedniej pielęgnacji. Moda i trendy w aranżowaniu wnętrz zmieniają się jak w kalejdoskopie, jednak wydaje się, że sztuczne rośliny, które oferują obecnie sklepy, zostaną w trendach na dłużej. Są one nie tylko bardzo wygodne w użytkowaniu, ale także efektowne i nie mają już nic wspólnego ze sztucznymi kwiatami sprzed lat.

Możesz również polubić…