Dodatki świąteczne własnej roboty

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKiedy zbliżają się święta, w sklepach pojawiają się liczne ozdoby, wianuszki, bombeczki, jajeczka, które chętnie kupujemy. Wpadając w popłoch zakupów, nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile tak naprawdę pieniędzy wydajemy co roku na takie ozdoby świąteczne. Warto jednak sobie zadać pytanie czemu aż tak chętnie pozbywamy się własnych pieniędzy z portfela, skoro większość ozdób możemy wykonać sami. Nie ma co tutaj szukać wytłumaczenia związanym z brakiem umiejętności, gdyż prawda jest taka, że dosłownie wszystkiego można się nauczyć. W związku z tym, że zbliżają się Święta Wielkanocne, poświęcimy ten artykuł na ozdoby z nimi związane. Prym wiodą zajączki, jajeczka, kurczaczki. Jak zatem wykonać coś samemu, aby nie narażać swojego portfela na zbyt duże debety?

Bardzo dobrym rozwiązaniem są rękodzieła, które tworzone są z zwykłych satynowych wstążek. Bazą takich ozdób są produkty styropianowe, które można zakupić w większości pasmanterii jak i na aukcjach poświęconych rękodziełom. Nie są one drogie, ale dają nam wiele możliwości. Jajeczka wykonane metodą karczochową są bardzo piękne, pozwalają na dobrowolne użycie kolorów, a wykonuje się je przy użyciu wstążki jak i szpilek. Metoda jest prosta, wstążki składamy w trójkąt i następnie przypinamy do bazy styropianowej. Wzornictwo, kolorystyka według własnych upodobań. Dzięki temu przy niewielkim nakładzie finansowym jak i czasu, powstają dzieła, które będą nam odpowiadały, nie wspominamy tutaj o dumie z własnej robótki, tutaj jest ona nieoceniona. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zdobienie przy użyciu cekinów. Kupujemy szpilki, cekiny wg uznania pod względem wzoru jak i koloru i zaczynamy przypinanie do styropianowego zajączka, kurczaczka czy też jajeczka. Proste? Tak, a jeszcze tańsze, a co ważniejsze, nasze własne niepowtarzalne dzieło. Tworzenie stroików, na okna, na drzwi, które są kosztowne i zazwyczaj głowimy się czemu one tak dużo kosztują. Kosztują owszem, dużo, ale przy nakładzie 5 zł, możemy wykonać je sami i to w postaci dwóch sztuk. Krążki styropianowe, w wielkości odpowiedniej dla naszych potrzeb, owinięcie wstążką i dodanie odpowiednich dekoracji. Czas wykonania dla początkującej osoby do godziny? Efekt? Nie do opisania. Wiele dekoracji można wykonać przy użyciu ozdobnego papieru, są one oczywiście jeszcze tańsze, ale co prawda mniej trwałe. Tutaj można wykonać stroiki do jajek, które będziemy spożywali w świąteczne śniadanie.

Pamiętajmy zatem, że nie zawsze to za co jesteśmy zmuszeni zapłacić, stanowi jedyne rozwiązanie do posiadania pięknie udekorowanego domu czy też świątecznego stołu. Zacznijmy się bawić nie tylko tym co mamy w domu, ale swoimi umiejętnościami i twórzmy ozdoby, które są nie tylko niepowtarzalne ale i tanie. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele, a wydawanie pieniędzy przy każdym święcie, biorąc pod uwagę ilość innych wydatków, zdaje się być rzeczą naprawdę zbyteczną. Namawiamy zatem do tworzenia, własnych, niepowtarzalnych dzieł. Możliwości jest wiele, produkty dostępne są od ręki, a finał prac jest niepowtarzalny. Jeśli zatem chcesz, aby Twój dom był nie tylko piękny, ale i oryginalny, zacznij wykonać więcej prac samodzielnie.

Możesz również polubić…