Wyspa świetna do małej kuchni

kuchniaMieszkania w blokach mają tę przewagę nad domami, że są o wiele od nich tańsze. Wraz jednak z niską ceną, nierzadko otrzymujemy mieszkanie z ograniczonym metrażem. O ile jesteśmy singlami zajętymi własnymi karierą, ten fakt jest jak najbardziej do zaakceptowania. Kłopot jednak pojawia się, kiedy nimi nie jesteśmy, mamy partnerów, dzieci i ogrom rozmaitych przedmiotów. Przestrzenią, w której szczególnie przeszkadzać może nasz dobytek, jest kuchnia.
Wbrew pozorom,to właśnie tam większość polskich rodzin spędza najwięcej czasu. Kuchnia to miejsce przygotowywania i spożywania posiłków. Poza tym, to właśnie w tej części domu podejmujemy rozmowy na często ważne dla nas tematy, rozwiązujemy problemy i planujemy przyszłość. Dlatego, tak bardzo istotne jest, aby kuchnia była funkcjonalna.

Rozwiązaniem dla małych kuchni są wyspy, czyli kompleksy szafek oraz szafeczek przykrytych blatem. Dodatkowo, wyspa może być wyposażona w zlew, płytę do gotowania czy piekarnik, to tylko od nas samych zależy, czego tak naprawdę potrzebujemy. Może ona również spełniać funkcję blatu roboczego, który dostępny będzie ze wszystkich stron.
Wielkość wyspy uzależniona jest od metrażu naszej kuchni. Jest to, jednak, kwestia do dopasowania. Wymiary powinny zależeć tak naprawdę od funkcji. Wiele osób zastanawia się, z czego taka wyspa powinna być wykonana. W tym wypadku, najważniejszy jest trzon, który powinien być albo wymurowany albo zbudowany z płyt. Wykorzystane do tego materiały muszą być odporne na wilgoć. Popularnym sposobem jest również wyspa w konstrukcji szkieletowej i obłożona płytami gipsowo-kartonowymi. Dzięki temu, mamy możliwość pomalowania i wykończenia wyspy, tak jak pragniemy. Mało tego, konstrukcja szkieletowa pozwala na odpowiednie przeprowadzenie instalacji. Ważna sprawa, którą warto tu poruszyć to właściwe wypoziomowanie szafek i szuflad, aby te otwierały i zamykały się dobrze. Drzwi szafek oraz urządzeń nie mogą kolidować ze sobą. Jeżeli, kuchnia służyć ma gotowaniu, warto tu pomyśleć o płytach ceramicznych albo indukcyjnych. Te wyróżniają się płaską i gładką powierzchnią, które bez problemu można utrzymać w czystości. Do tego, o wiele łatwiejsze jest doprowadzenie do wyspy prądu niż gazu.

Jeżeli nasza wyspa jest na tyle duża, można pomyśleć o wygospodarowaniu powierzchni pod stół kuchenny, który będzie służył spożywaniu posiłków czy spotkaniom ze znajomymi. Inne rozwiązanie to zamontowanie w formie barku podwyższenia, który zasłoni bałagan w części roboczej wyspy. W tym wypadku bardzo fajnie sprawdzą się wysokie krzesła. Te świetnie będą się prezentować.

Wyspa to doskonałe rozwiązanie do wszystkich przestrzeni, zarówno małych kuchni w blokach jak i tych rozległych w domach jednorodzinnych. Nie tylko będzie ona bardzo dobrze wyglądać, ale także umożliwi wspólne gotowanie wszystkim członkom domu. Wyspa też świetnie sprawdzi się podczas imprez ze znajomymi. Jeżeli dysponujemy dodatkową powierzchnią, możemy na niej postawić przekąski i napoje, co będzie miało niezwykły charakter integralny.

Możesz również polubić…